Видео: Додека сите истрчаа кон Навас, Икер тргна накај Буфон за да го теши

Голманот на шпанската селекција, Икер Касиљас, направи голем гест по завршување на полуфиналниот дуел меѓу селекциите на Шпанија и Италија во рамките од Купот на Конфедерациите, меч кој по крајот на пенал-рулетот им припадна на Шпанците.
Икер Касиљас, по последниот и финален удар кој беше успешно изведен од страна на Хесус Навас, отиде накај својот колега од противничкиот табор, Џанлуиџи Буфон, додека пак останатите негови соиграчи од репрезентацијата со голема радост тргнаа да ја споделат радоста со Навас кој ја имаше честа да го реши натпреварот.
Спортски фер потег кој заслужува огромно внимание и РЕСПЕКТ!Голманот на шпанската селекција, Икер Касиљас, направи голем гест по завршување на полуфиналниот дуел меѓу селекциите

Пронајдете не на следниве мрежи: