Видео: Дупка широка осум метри проголта автомобили. Има шестмина мртви!

Се` уште не се знае точната причина поради која дупката се отворила на автопатот во Крим. Во немилата случка загинале тригодишни близнаци, 16-годишно девојче и три возрасни лица. Две деца се тешко повредени.Шест лица, од кои три се деца, загинале по пропаѓањето на автомобили во дупка насред автопат, недалеку од кримскиот град Симферопољ. Во околу шест метри длабоката и осум метри широката дупка, во неделата навечер упаднале несреќните жртви.
За среќа, успешно беа спасени едно едногодишно дете и 12-годишно девојче, но детето претрпело сериозна повреда на мозокот и се наоѓа во кома, додека девојчето има повеќекратни преломи на телото.
Во извлекувањето на настраданите учествувале 43 пожарникари и членови на медицински персонал, а експертите истражуваат зошто се отворила дупката, пренесува RT.com.Шест лица, од кои три се деца, загинале по пропаѓањето на автомобили во дупка насред автопат, недалеку од кримскиот град Симферопољ. Во околу шест

Пронајдете не на следниве мрежи: