Видео: Ериксен постигна фантастичен погодок

Данскиот интернационалец од редовите на Ајакс, Ериксен, постигна убав погодок на мечот од холандското фудбалско првенство против Аз Алкмар.Сепак, сево ова не беше доволно за Ајакс да извлече позитивен резултат од гостувањето кај Аз Алкмар, бидејќи Ајакс загуби во дерби дуелот со 3-2.
Сепак, сево ова не беше доволно за Ајакс да извлече позитивен резултат од гостувањето кај Аз Алкмар, бидејќи Ајакс заг

Пронајдете не на следниве мрежи: