Видео: Еве како Марадона ја тепа поранешната вереница!

Славниот аргентински фудбалер Диего Марадона е снимен како ја тепа својата поранешна 24-годишна вереница Росио Олива.На снимката која е емитувана на каналот „13ТВ“ се гледа како Марадона, најверојатно во пијана состојба, станува од креветот и се приближува кон поранешната вереница, па почнува да ја удира.
Аргентинецот бил налутен од нејзината прекумерна употреба на мобилниот телефон.
„Да, го фрлив телефонот, но се колнам во Бога никогаш не сум удрил ниедна жена. Сè лошо заврши.телефонот го фрлив, признавам, но ништо друго“, вели Марадона.
На снимката која е емитувана на каналот „13ТВ“ се гледа како Марадона, најверојатно во пијана состојба, станува од креветот и се прибли

Пронајдете не на следниве мрежи: