Видео: Фалкао го постигна првиот гол за Монако

Колумбискиот интернационалец од редовите на француски Монако, Радамел Фалкао, го постигна првиот гол за екипата на Монако на натпреварот со германскиот тим Фортуна каде францускиот тим беше поразен со 3-2.Колумбискиот интернационалец од редовите на француски Монако, Радамел Фалкао, го постигна првиот гол за екипата на Мон

Пронајдете не на следниве мрежи: