Видео: Физиотерапевт на бразилски тим одбрани два зицера

Физиотерапевтот на бразилскиот тим Априциденсе направи нешто што никој од неговата струка веројатно не би го направил.Тој застана на гол линијата и одбрани два зицера на противничкиот тим и буквално ја однесе својота екипа во понатамошната фаза во баражот од Серие Д.
Првиот меч заврши 1:1, а реваншот на теренот на противничкиот тим Тупи беше 2:2, па поради тоа Апрециденсе обезбеди пласман во следната фаза.
Откако ги одбрани двата зицери, членот на лекарскиот тим мораше да избега во соблекувалните бидејќи доколку го фатеа противничките играчи сигурно ќе бише линчуван.
Секако, од тимот на Тупи најавија жалба за овој меч, а од неговиот тим му се заблагодарија за овој, како што велат неспортски, но неверојатен потег.
 kurir.mkТој застана на гол линијата и одбрани два зицера на противничкиот тим и буквално ја однесе својота екипа во понатамошната фаза во баражот од Серие

Пронајдете не на следниве мрежи: