Видео: Фрлаа камења кон Роналдињо

Парагвајска Олимпија го доби првиот финален натпревар во рамките од Копа Либертадорес против тимот на бразилски Атлетико Минеиро.
Натпреварот го одбележа мошне необичен настан, каде некогашниот најдобар фудбалер на светот, Роналдињо, беше мета на хулигани кои кон него фрлаа камења и разни други тврди предмети додека популарниот „Дињо“ се обидуваше да изведе корнер. Фудбалерите на Олимпија ги смирија навивачите и помогнаа мечот да продолжи во нормален правец.
Олимпија (Парагвај) со 2-0 оди на гостувањето кај Атлетико Минеиро (Бразил). Стрелци на головите беа Силва во 23-тата минута и Питони во 90-тата минута од мечот.
Реваншот се игра на 25-ти овој месец со почеток од 2,50 часот по полноќ.Парагвајска Олимпија го доби првиот финален натпревар во рамките од Копа Либертадорес против тимот на бразилски Атлети

Пронајдете не на следниве мрежи: