Видео: Фудбалер нокаутира судијка

Судијката Саломе Ди Лорио била делегирана на мечот Сентро Еспањол и Линиерс, во четвртото по ранг натпреварување во Аргентина, но „дебито“ не мина најдобро. Таа падна на теренот и доживеа потрес на мозокот. Беше пренесена во болница, а натпреварот продолжи да го суди четвртиот судија…
Видеото се наоѓа на следната страница. 

Таа падна на теренот и доживеа потрес на мозокот. Беше пренесена во болница, а натпреварот продолжи да го суди четвртиот судија…
Вид

Пронајдете не на следниве мрежи: