Видео: Фудбалска „УМЕТНОСТ“ на Јувентус, прв погодок за Карлос Тевез

Карлос Тевез постигна погодок на мечот од Супер Купот на Италија против тимот на Јувентус.Јувентус мошне убедливо го освои Супер Купот на Италија совладувајќи го тимот на Лацио со 4-0.
За одбележување е прекрасната акција во 57-мата минута каде Јувентус ја потврди својата доминација одржувајќи му фудбалска лекција во неколку потези на својот противник, стрелец на четвртиот погодок по фантастичната акција на Јувентус е новото огромно засилување за овој тим, аргентинецот Карлос Тевез.Јувентус мошне убедливо го освои Супер Купот на Италија совладувајќи го тимот на Лацио со 4-0.

Пронајдете не на следниве мрежи: