Видео: Го дознавме дијалогот на Меси и Пепе!

Медиумите откриваат за што разговараа Пепе и Меси во една ситуација на последното „Ел Класико“.Дијалогот помеѓу двајцата лути ривали кратко траеше, речиси „се на се“ десет секунди, но очигледно Меси излезе како победник.
– „Исплашен си секогаш кога ќе ме видиш“, му рече дефанзивецот на Реал.
Меси овој пат не дозволи да биде испровоциран, па му врати со иста мера.
– „Што зборуваш…, секогаш ти давам гол. Но немај гајле, барем секогаш си на слика“,- алудираше Меси на моментот како Пепе секогаш прв трча да ја извади топката од мрежа кога Реал ќе прими гол…
Погледнете го видеото на спорт365Дијалогот помеѓу двајцата лути ривали кратко траеше, речиси „се на се“ десет секунди, но очигледно Меси излезе како победник.

Пронајдете не на следниве мрежи: