Видео: Го лобуваше голманот од 40 метри!

Мартин Скот постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот. Фудбалерот на Ливингстон Мартин Скот, постигна неверојатен гол на мечот против Алоа Атлетик, во 24-то коло, од Шкотската прва дивизија.

Скот во 81 минута при водство на својот тим од 1-0, ја прифати топката на центарот и влезе во противничката половина, каде без размислување од околу 40 метри упати феноменален, силен удар и со ефикасен лоб прецизно стрелаше во голот на противникот.
Повеќе на спорт365Фудбалерот на Ливингстон Мартин Скот, постигна неверојатен гол на мечот против Алоа Атлетик, во 24-то коло, од Шкотската прва дивизија.

Пронајдете не на следниве мрежи: