Видео: Гол, па црвен картон: Невидена прослава на гол досега!

Досега немаме видено ваква прослава на гол во историјата на фудбалот.На аматерскиот натпревар во Италија помеѓу Потичелија и Риоло Термеа, гостите славеа со 1:3, а конечниот резултат во 65-та минута од натпреварот го постави Виоланти по една несигурна интервенција на домашниот голман.

Откако постигна гол се израдува и реши да го прослави на досега невиден начин. Ја искрши со глава кабината за резервни играчи, па судијата му покажа црвен картон.
Повеќе на спорт365На аматерскиот натпревар во Италија помеѓу Потичелија и Риоло Термеа, гостите славеа со 1:3, а конечниот резултат во 65-та минута од натпреварот го

Пронајдете не на следниве мрежи: