Видео: Голема тепачка меѓу играчите на Динамо

Френк Темилиј и Димитриј Коркиш брутално се судрија на тренингот на Динамо Киев, сето тоа остана забележано од страна на камерите, сеуште причините за овој немил настан во екипата на Украинскиот фудбалски гигант не се познати.
 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Френк Темилиј и Димитриј Коркиш брутално се судрија на тренингот на Динамо Киев, сето тоа остана забележано од страна

Пронајдете не на следниве мрежи: