Видео: Голман постигна гол преку цел терен

Ханг-Хјук Квон, голманот на јужно корејската екипа на Инчеон, постигна фантастичен погодок од преку целиот терен, па моментално е вистински хит на социјалните мрежи и светските спортски медиуми.
Ова е инаку првиот гол на 34-годишниот голман. Екипата на Инчеон сепак натпреварот со Жежу Јунајтед во рамките од првата фудбалска лига на Јужна Кореја го заврши со нерешен резултат, 1-1.Ханг-Хјук Квон, голманот на јужно корејската екипа на Инчеон, постигна фантастичен погодок од преку целиот терен, па м

Пронајдете не на следниве мрежи: