Видео: Голман тргна сам во напад!

Постојат моменти кога не ни се работи, тоа што ни е задача. Ако таквите моменти станат почести, тогаш е време да се замислиме. Сепак, кој би можел да очекува од еден голман, на сред натпревар, да тргне во напад?  На натпреварот од Кинеската Суперлига, меѓу Пекинг Гуан и Тианџин, се случи несекојдневна ситуација.
Во 68-та минута, голманот на Пекинг Гуан, Жи Јанг, ја зема топката, ја спушти на трева и тргна сам во напад.
Жи Јанг остана несовладан до крајот на натпреварот, а 3 минути, после излегувањето до половината на теренот, неговиот соиграчи успеаа да изведат успешна акција и да дојдат до победа од 2-1.
На следната страница, можете да го погледнете видеото.

На натпреварот од Кинеската Суперлига, меѓу Пекинг Гуан и Тианџин, се случи несекојдневна ситуација.
Во 68-та минута, голманот на Пекинг Гу

Пронајдете не на следниве мрежи: