Видео: Голот на Беговиќ влезе во Гинисовата книга на рекорди!

Со неговиот гол на натпреварот против Саутемптон, голманот на Стоук Асмир Беговиќ стана дел од Гинисовата книга на рекорди,поради тоа што беше постигнат од најголема оддалеченост во фудбалот. Репрезентативниот голман на Босна и Херцеговина во ноември минатата година постигна гол во 13. секунда од дуелот со Саутемптон.
Голманот на Стоук на тој начин им се придружи на Усаин Болт, Роџер Федерер, Кристијано Роналдо и останатите спортисти кои се најдоа во 60. издание на книгата која се занимава со разни рекорди.
Видеото од голот може да го погледнете на следната страница: 

Репрезентативниот голман на Босна и Херцеговина во ноември минатата година постигна гол во 13. секунда од дуелот со Саутемптон.
Голманот на

Пронајдете не на следниве мрежи: