ВИДЕО: Говорот на Ибрахимовиќ им ги насолзи очите на присутните во салата

Златан Ибрахимовиќ по деветти пат беше прогласен за најдобар фудбалер во Шведска, а на свеченоста се потсети на покојниот брат.Напаѓачот на ПСЖ, наградата ја посвети на починатите соиграчи, Клас Ингесон и Понтус Сегертстром, како и на покојниот брат кој во април годинава почина од рак.
– Имав брат кој почина пред неколку месеци. Покрај фудбалот, постои живот кој е многу поважен од сето ова. Нека почива во мир, рече Ибрахимовиќ.
Погледнете го тој момент на следното видео.Напаѓачот на ПСЖ, наградата ја посвети на починатите соиграчи, Клас Ингесон и Понтус Сегертстром, како и на покојниот брат кој во април годинава по

Пронајдете не на следниве мрежи: