Видео: Хрватски фудбалер се онесвести на терен

Фудбалерот на екипата на Истра, Ален Памиќ, падна во несвест на мечот од хрватскиот фудбалски шампионат меѓу екипите на Истра и Локомотива.
Памиќ се онесвести во 17-тата минута од мечот, а сето тоа предизвика голема паника на стадионот.
Тоа е трет пат да 23-годишниот фудбалер падне на терен. Лекарската помош веднаш пристигнала а Памиќ дошол при себе, дури излезе сам од теренот одбивајќи го медицинското возило.
„Прво на тренингот ми се смрачи пред очите па припаднав на тревникот и почекав да помине. Недела дена потоа, додека играв за „Б“ екипата на Стандард, повторно истата приказна, изгубив и свест на некои две-три минути“ вели Памиќ.
Извор: Телеграф.рсФудбалерот на екипата на Истра, Ален Памиќ, падна во несвест на мечот од хрватскиот фудбалски шампионат меѓу екипите н

Пронајдете не на следниве мрежи: