Видео: Хрватските коментатори во „ДЕЛИРИУМ“ по голот на Ријека во последните моменти од натпреварот со Штутгарт!!!

Ова го нуди фудбалот, голема неизвесност до самиот крај, а сето тоа само по себе секако добива на голем фудбалски шмек доколку самите коментатори знаат како да ја пренесат таа атмосфера.Ријека имаше „ШОК“ од натпревар, драматичен двобој со германски Штутгард.
Имено, хрватскиот претставник влезе во групната фаза од Лига Европа откако во плеј-оф го елиминираше Штутгарт. Првиот натпревар на домашен терен хрватите славеа со 2-1, додека пак на вториот меч, на реваншот во Штутгарт со пеколен финиш дојдоа до мошне посакуваната цел – групна фаза во Лига Европа.
При водството на домаќините од 2-1, хрватите не се предадоа, одиграа машки фудбал до крај, а нивната борбеност и пожртвуваност дојде до израз во 90-тата минута, кога сите очекуваа крај, контра на Ријека што во гол ја претвори Мујановиќ… делириум од радост кај хрватскиот претставник…
Како хрватските коментатори го пренесоа овој драматичен финиш во Штутгарт?! Слушнете и самите!!!
Фото: jutarnji.hrРијека имаше „ШОК“ од натпревар, драматичен двобој со германски Штутгард.

Пронајдете не на следниве мрежи: