Видео: Хулк „УДРИ“ по судијата…

Бразилскиот интернационалец од редовите на руски Зенит, Хулк, се обиде да се пресмета на физички начин со судија.На натпреварот од Руското фудбалско првенство, помеѓу екипите Волга и Зенит, се случи мошне невообичаен настан, дуел меѓу играч и судија.
Екипата на Зенит славеше на гостувањето кај Волга со 1-3, но натпреварот со сигурност го одбележа Хулк, на мошне лош начин.
Бразилецот во 27-мата минута при резултат 1-1, не го послуша судијата да прекинот го изведе откако судијата ќе даде знак за тоа, па доби црвен картон. Тоа не наиде на молк кај Хулк, реагираше бурно, па го оттурна судијата Турбин. Се чини дека бразилецот поради овој непромислен потег го чека одреден период суспензија од фудбалските терени.На натпреварот од Руското фудбалско првенство, помеѓу екипите Волга и Зенит, се случи мошне невообичаен настан, дуел м

Пронајдете не на следниве мрежи: