Видео: И Дрогба промашува зицери…

Интернационалецот од Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, промаши чист зицер на мечот со Газиантеп.Фудбалерот на екипата на Галатасарај, Дидиер Дрогба, се посрамоти на мечот од турското фудбалско првенство, популарната „Суперлига“, против екипата на Газиантеп.
Инаку дуелот од првото коло во турската СуепрЛига меѓу екипите на Галатасарај и Газиантеп на „Турк Телеком Арената“ заврши со победа на домаќините со 2-1, стрелци за екипата на Галатасарај беа Снајдер во 8-мата и Јилмаз во 51-вата минута од мечот. Демир во 76-тата минута од мечот само го ублажи поразот за гостите.Фудбалерот на екипата на Галатасарај, Дидиер Дрогба, се посрамоти на мечот од турското фудбалско првенство, популарнат

Пронајдете не на следниве мрежи: