Видео: Ибрахимовиќ постигна хет-трик за Шведска

Маестрална партија за популарниот Ибра на пријателскиот меч со Норвешка.Селекциите на Шведска и Норвешка одиграа пријателски натпревар во Стокхолм (Шведска) на „Фриендс Арената“ пред околу 13000 гледачи.
Натпреварот го одбележа Златан Ибрахимовиќ, фудбалерот на Париз Сент Жермен, кој постигна хет-трик, и беше најзаслужен што неговата репрезентација победи со 4-2 против селекцијата на Норвешка.Селекциите на Шведска и Норвешка одиграа пријателски натпревар во Стокхолм (Шведска) на „Фриендс Арената“

Пронајдете не на следниве мрежи: