Видео: Игуаин се посрамоти

Аргентинецот на мечот со Италија имаше мошне трагичен момент.Имено, новото засилување на Наполи, на пријателскиот натпревар со италија, каде неговата селекција славеше со 1-2 на гостински терен, успеа да промаши нешто што едноставно премногу тешко се промашува, зицер кој мораше да биде претворен во погодок, но, од тоа остана само зицер и ништо повеќе.Имено, новото засилување на Наполи, на пријателскиот натпревар со италија, каде неговата селекција славеше со 1-2 на г

Пронајдете не на следниве мрежи: