Видео: Игуаин започна со погодоци во Наполи!!!

Новото засилување за тимот на Наполи, аргентинецот Гонзало Игуаин, го постигна првиот погодок за екипата на Наполи на пријателскиот натпревар со екипата на Бенфика.Гонзало Игуаин „стрелаше“ на дуелот со Бенфика, неговиот тим го совлада португалскиот тим со резултат 2-1, целосен делириум настана на „Сан Паоло“.

За одбележување е и новиот начин на почеток на домашните натпревари на екипата на Наполи, проверете и самите за што станува збор.
Гонзало Игуаин „стрелаше“ на дуелот со Бенфика, неговиот тим го совлада португалскиот тим со резултат 2-1,

Пронајдете не на следниве мрежи: