Видео: Инцидент на дербито во Холандија

Loading...

Феенорд победи со резултат 2-1 во дерби дуелот со ПСВ, а Џермејн Ленс го чекаше Јорис Матијсен во тунелот по мечот.
Ленс имаше еден судир на теренот со Јорис Матијсен, дефанзивецот на Феенорд, па одлучи да го чека во тунелот.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Феенорд победи со резултат 2-1 во дерби дуелот со ПСВ, а Џермејн Ленс го чекаше Јорис Матијсен во тунелот по мечот.

loading...