Видео: Индепиенте испадна, навивачите со столици кон претседателот

Аргентинскиот седумкратен фудбалски шампион, Индепиенте, неодамна испадна од Првата фудбалска лига на Аргентина, па стапија на сцена немили сцени, главна мета секако беше претседателот на клубот, Кантеро, кој одбра погрешен тајминг за обраќање кон навивачите.
Индепиенте прв пат во својата клубска историја испадна од Првата фудбалска лига на Аргентина.Аргентинскиот седумкратен фудбалски шампион, Индепиенте, неодамна испадна од Првата фудбалска лига на Аргентина, па ст

Пронајдете не на следниве мрежи: