Видео: Ивана предизвикува – Таа може нешто што не го можат многу момци!

Loading...

Ивана Шпановиќ долго време сјае на атлетските натпревари, на последните два светски првенства на отворено и „затворено“ освои бронзен медал за скок во далечина, но и во теретана многумина не можат да го изведат она што го прави таа.На својот Инстаграм профил, атлетичарката постави кратко видео токму од теретана, а на снимката може да се види како подига голема шипка натоварена со тегови.
Пораката која ја испрати со видеото беше повеќе од јасна: „85 килограми, чао, здраво! ;)“
Коментирајќи го овој свој тренинг, Ивана ја додаде реченицата: „Снимката од чучњевите не смеам да ги ставам, луѓето ќе помислат дека пијам дрога“…
Погледнете го видеото на следната страна:

На својот Инстаграм профил, атлетичарката постави кратко видео токму од теретана, а на снимката може да се види како подига голема шипка натоварена

loading...
Loading...