ВИДЕО: Изборни измами на Брексит фатени на камера!

Лавина од реакции предизвика видеото на кое се гледа како жената што ги брои гласовите брише еден од листовите со гума, и одново го заокружува.Лавина од реакции предизвика видеото на кое се гледа како жената што ги брои гласовите брише еден од листовите со гума, и одново го заокружува.
Поддржувачите на Брегзит ги тераа своите поддржувачи да гласаат со пенкало, бидејќи во многу од гласачките кабини имало ставено моливи, чие пишување лесно може да биде избришано со гума.
Се уште не е сигурно што заокружила жената, но снимката покрена истрага.
Лавина од реакции предизвика видеото на кое се гледа како жената што ги брои гласовите брише еден од листовите со гума, и одново го заокружува.

Пронајдете не на следниве мрежи: