Видео: Каде е Меси?

Слабата игра на Лионел Меси на дербито против Реал Мадрид, е главната причина за исмевањето на Аргентинецот во видеото.Каталонците на „Ел класико“ поведоа со голот на Неимар, но Реал Мадрид потоа направи пресврт и славеше со 3:1. Барселона немаше одговор на ваквата игра на „кралевите“, а играта на Меси на овој натпревар беше под просекот.
Неговата слаба игра беше причина Меси да биде исмеван во анимиран филм во кој сите се прашуваат: каде е Меси?Каталонците на „Ел класико“ поведоа со голот на Неимар, но Реал Мадрид потоа направи пресврт и славеше со 3:1. Барселона немаше одговор

Пронајдете не на следниве мрежи: