Видео: Како „роднина“ да му е на Пепе, го удираше и на крај го згази…

Хафиз Камал, веројатно откако ќе го видите видеото ќе помислите дека овој фудбалер му е роднина на дефанзивецот на Реал Мадрид, португалецот Пепе, но, не е така, тој е само „сличен“ со дефанзивецот на Реал Мадрид, но не по квалитетот во дефанзивните улоги, туку по нешто сосема друго, погледнете за што станува збор.
Станува збор за натпревар меѓу екипите на Паханг и Келентан, натпревар од Малезиската Фудбалска Лига, натпреварот заврши нерешено со резултат 2-2.
И, да, на крај се бунеше зошто доби црвен картон…

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Хафиз Камал, веројатно откако ќе го видите видеото ќе помислите дека овој фудбалер му е роднина на дефанзивецот на Реа

Пронајдете не на следниве мрежи: