Видео: Како во старите добри времиња: Евро-гол на Кварезма!

Рикардо Кварезма со фантастичен погодок за Порто во Лига Европа. Рикардо Кварезма стрелаше против Ајнтрахт Франкфурт во дуелот од 1/16 финалето од Лига Европа. 

Кварезма со евро-гол во 44-тата минута го доведе Порто во водство и потсети на неговите претходни мајстории во истиот дрес.
Погледнете го видеото на спорт365Рикардо Кварезма стрелаше против Ајнтрахт Франкфурт во дуелот од 1/16 финалето од Лига Европа. 

Кварезма со евро-гол во 44-тат

Пронајдете не на следниве мрежи: