Видео: КАКОВ ВОЛЕЈ!!!

Фудбалска бомба, ремек дело, како сакате, ова мора да се погледне.Полјакот Марек Зинчук постигна ефектен погодок на мечот од Полското фудбалско првенство меѓу екипите на Горник и Рух што заврши со резултат 2-2.
Израмнувачкиот погодок на Зинчук за 1-1 во 41-вата минута беше вистинска фудбалска мајсторија.
На прва, волеј удар што заврши во мрежата на домашната екипа.
Ќе се сложите, вистинска фудбалска мајсторија…Полјакот Марек Зинчук постигна ефектен погодок на мечот од Полското фудбалско првенство меѓу екипите на Горник и Рух ш

Пронајдете не на следниве мрежи: