Видео: Кандрева го „матираше“ Касиљас на мајсторски начин, со „паненка“

Италијанскиот репрезентативец, Антонио Кандрева (Лацио), го матираше Икер Касиљас на вчерашното полуфинале во пенал рулетот против селекцијата на Шпанија, но сепак, ова ремек дело не беше доволно за победа на Италијанците и влез во финалето.
Инаку, Чехот Паненка го изведе најпознатиот пенал на сите времиња, голот беше постигнат на мечот меѓу селекциите на Чешка и Западна Германија, каде токму селекцијата на Паненка, Чешка, беше поуспешна, токму по името на овој фудбалер, овој обид кога станува збор за изведувањето на пеналите стана познат како „Паненка“, ќе се сложите, Кандрева го положи испитот!Италијанскиот репрезентативец, Антонио Кандрева (Лацио), го матираше Икер Касиљас на вчерашното полуфинале во пенал ру

Пронајдете не на следниве мрежи: