Видео: Касиљас протестира?!

Мошне интересен видео податок од мечот Реал Мадрид и Бетис кружи низ медиумите, а тоа е наводниот протест на голманот на екипата на кралскиот клуб, Икер Касиљас, на кој очигледно тешко му е да го поднесе товарот на себе дека Диего Лопез е во подобра форма.Откако беше исфрлен од почетните 11 во Реал Мадрид од страна на поранешниот тренер на оваа екипа, Жозе Мурињо, истото му се случува и по доаѓањето на Карло Анчелоти на клупата на кралскиот клуб.
Имено, медиумите веќе на големо ја отворија оваа тема и според анализите јасно се гледа дека Диего Лопез е во фантастична форма, па на Икер Касиљас му преостанува само да работи напорно на тренинзите за да се врати во својата добро препознатлива форма па дури потоа да се најде повторно како прв голман на Реал Мадрид.
Интересно, Касиљас за време на загревањето пред мечот со Бетис, не се ни загреваше, па тоа е еден вид на протест кон стручниот штаб на овој тим.Откако беше исфрлен од почетните 11 во Реал Мадрид од страна на поранешниот тренер на оваа екипа, Жозе Мурињо, истото

Пронајдете не на следниве мрежи: