ВИДЕО: Кастратовиќ им се заблагодари на сите за поддршката

Прес-конференција по дуелот од шестото коло во главната фаза од Лигата на Шампионите.ЖРК Вардар СЦБТ забележа победа во шестото и последно коло во групната фаза од главната рунда во Лигата на Шампионите, каде на домашен терен успеа да победи над Савехоф со 24-18 и со се пласираше на фајнал-форот во завршницата од елитното клубско натпреварување.
Прочитајте повеќе и погледнете го видеото на следниот ЛИНКЖРК Вардар СЦБТ забележа победа во шестото и последно коло во групната фаза од главната рунда во Лигата на Шампионите, каде на домашен терен успеа

Пронајдете не на следниве мрежи: