Видео: Клемен веќе го постигна најубавиот погодок за 2013-тата година?!

Мошне рано, но ете, на некого му тргна да уште сега да влезе во конкуренција на фудбалер што го постигнал најубавиот погодок во тековната сезона, епа тоа се чини му успева на фудбалерот на Лион, Клемен Грени, кој постигна фантастичен погодок против Реал Мадрид на пријателскиот натпревар.Француски Лион мошне добро му парираше на кралскиот тим на пријателскиот натпревар, средбата заврши со резултат 2-2, додека пак од друга страна, новиот тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, испробуваше одредени тактички варијанти против францускиот тим.
Клемен, фудбалерот кој остави најголем впечаток, кој ја разбрани целата јавност во светот, го постигна можеби најубавиот погодок до овој момент во 2013-тата година.Француски Лион мошне добро му парираше на кралскиот тим на пријателскиот натпревар, средбата заврши со резултат 2-2, д

Пронајдете не на следниве мрежи: