ВИДЕО: Кличко го нокаутираше Пулев

Украинецот титулата ја одбрани откако го нокаутира предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев.Кличко победата ја најави уште во првата рунда кога Пулев два пати заврши на подот, потоа Пулев падна и во третата рунда, а конечниот удар Кличко го зададе во петтата кога го нокаутира противникот со лево кроше.
Владимир Кличко ја забележа 63-та победа во кариерата, 54-та со нокаут, додека Пулев во 21-от меч го доживеа првиот пораз.
-Владимир е одличен противник, но имаше среќа против мене. Сакам реванш, убеден сум дека ќе го победам следниот пат, вели Бугаринот кој беше нокаутиран во петата рунда.
Пулев додава дека за боксот секогаш постои извесна доза на среќа.
-Кличко е добар боксер, но не е вистински спортист. Имаше премногу трикови од негова страна“ – изјави тој.
За оние што не гледале еве го целиот меч…Кличко победата ја најави уште во првата рунда кога Пулев два пати заврши на подот, потоа Пулев падна и во третата рунда, а конечниот удар Кличко г

Пронајдете не на следниве мрежи: