Видео: Копи-Пејст… РОНАЛДО!?

Роналдо си е Роналдо, но сепак, вреди да се погледне мајсторијата на Рондон кој потсетува на мајсторијата на Роналдо во дресот на Интер.Венецуелскиот интернационалец од редовите на руски Рубин, постигна убав погодок на мечот со норвешки Молде на гостински терен во рамките од првите натпревари од плеј оф на Европа Лигата.

Инаку, Рубин славеше со 0-2 на првиот натпревар со двата погодока на венецуелецот, од кои едниот е навистина ремек дело и потсетува на голот на Ел Феномено за Интер во минатото.
Венецуелскиот интернационалец од редовите на руски Рубин, постигна убав погодок на мечот со норвешки Молде на гостинск

Пронајдете не на следниве мрежи: