Видео: Креативна роденденска честитка за Новак Ѓоковиќ од македонските фанови

Најдобриот тенисер во светот во моментов, Новак Ѓоковиќ вчера го прослави својот 26-ти роденден.
Тенисерот доби честитки од сите страни на светов, а секако дека и од нас македонците.
Македонскиот фан клуб на Новак Ѓоковиќ и неговите фанови во Македонија изработија заедничко креативно роденденско видео  за српскиот тенисер. Погледнете!
 Најдобриот тенисер во светот во моментов, Новак Ѓоковиќ вчера го прослави својот 26-ти роденден.

Пронајдете не на следниве мрежи: