ВИДЕО: Кунг-фу асистенција на Ибрахимовиќ

ПСЖ славеше убедливо на гостувањето кај Бастија во рамките од 28-мото коло во француската „Лига 1“.Најинтересен момент од натпреварот беше во 19-тата минута, кога Лавеци погоди за 0-2 за ПСЖ, меѓутоа асистенцијата на Златан Ибрахимовиќ кон својот соиграч беше врвна мајсторија на швеѓанецот.
Погледнете ја кунг-фу асистенцијата на Ибра на следниот ЛИНКНајинтересен момент од натпреварот беше во 19-тата минута, кога Лавеци погоди за 0-2 за ПСЖ, меѓутоа асистенцијата на Златан Ибрахимовиќ кон

Пронајдете не на следниве мрежи: