ВИДЕО: Ламбе на оригинален начин ни ги честиташе празниците

Loading...

Познатиот пејач Ламбе Алабаковски, подготви пријатно изненадување за сите свои обожаватели.На оригинален начин, со песната „Среќна Нова година“ или „Фелиз Навидад“, тој на сите им ги честита новогодишните и божиќните празници.
Мора да признаеме дека Ламбе заврши навистина одлична работа. Освен што одлично ја испеа песната, тој воедно и ги израдува обожавателите со оваа честитека.
Уверете се и сами:На оригинален начин, со песната „Среќна Нова година“ или „Фелиз Навидад“, тој на сите им ги честита новогодишните и божиќни

loading...
Loading...