ВИДЕО: Легендарниот Гатузо збесна пред новинарите

„Сакам моите играчи да играат со мад**ата и со срцето. За мене би било полесно да си отидам, но јас останувам тука! Не плачам дома што немаме пари, многу европски клубови немаат пари“, изјави тренерот на ОФИ Крит.Некогашниот фудбалер на Милан, а денес тренер на ОФИ Крит, Џенаро Гатузо, буквално збесна по натпреварот и победата на неговиот тим против Атромитос.
Причината за повишениот тон на конференцијата беа финансиските проблеми кои веќе подолго време го потресуваат клубот, но ништо подобри не се ни натписите во одредени весници дека Италијанецот би можел да поднесе оставка од функцијата тренер на истоимениот клуб.

„Не е точно дека играчите не играат бидејќи не добија плата. Од**и, тоа не е вистина! Не одев во училиште за да бидам наставник, туку менаџер. Некогаш е добро, некогаш е сра*е“, изјавил бесниот Гатузо.
И покрај многубројните проблеми, ОФИ со победата над Атромитос се проби на седмата позиција во грчката Суперлига и покажа дека поседува квалитет.
Некогашниот фудбалер на Милан, а денес тренер на ОФИ Крит, Џенаро Гатузо, буквално збесна по натпреварот и победата на неговиот тим против Атромито

Пронајдете не на следниве мрежи: