Видео: Лекарите на терен: Судијата се повреди!

На натпреварот помеѓу Милан и Болоња се повреди главниот судија. Во италијанската Серија А, за време на мечот помеѓу овие два тима, во еден дуел топката силно се одби и го удри судијата Бергончи директно во главата.

Натпреварот мораше да биде прекинат бидејќи судијата почна да крвари, а лекарите веднаш интервенираа и му пружија медицинска помош.
Повеќе на спорт365Во италијанската Серија А, за време на мечот помеѓу овие два тима, во еден дуел топката силно се одби и го удри судијата Бергончи директн

Пронајдете не на следниве мрежи: