Видео: ЛУДНИЦА од коментирање, босанскиот коментатор во делириум ја проследи победата на БиХ

Селекцијата на Босна и Херцеговина на гостински терен кај селекцијата на Словачка славеше со 1-2.Ова беше мошне важна победа на селекцијата на Босна, која се „извади“ по поразот на домашен терен од Словачка, минимално со 0-1.
Секако, видеово е доказ плус за еден од најдобрите спортски коментатори на Балканот, Марјан Мијајловиќ, кој веќе привлече огромна популарност на Балканот.
На табелата во група „Г“ во рамките од квалификациите за Светското Првенство, БиХ го делат првото место со селекцијата на Грција со по 19 бодови, но, БиХ е во предност, бидејќи има, верувале или не, цели +15 гол-скор во однос на Грција.Ова беше мошне важна победа на селекцијата на Босна, која се „извади“ по поразот на домашен терен од Слова

Пронајдете не на следниве мрежи: