ВИДЕО: Луис Хамилтон доживеа несреќа

Британскиот возач во Формула 1 Луис Хамилтон доживеа тешка несреќа на квалификациите пред големата награда на Германија.Тој беше префрлен во болница, но според наодите не се работи за тешка повреда. Екипата на Мерцедес соопшти дека Хамилтон се чувствува добро.
Тој на својот тим му рекол дека му откажале кочниците.Тој беше префрлен во болница, но според наодите не се работи за тешка повреда. Екипата на Мерцедес соопшти дека Хамилтон се чувствува добро.

Пронајдете не на следниве мрежи: