Видео: Магијата на Роналдо го сочува сонот на Реал да ја освои титулата!

Реал Мадрид навистина би бил сериозен учесник во борбата за титулата во Шпанија, доколку успееше да оствари победа против Валенсија. Но, натпреварот заврши нерешено (2:2).Многу навивачи на Реал се помирија со судбината и поразот им се чинел како неизбежен, но тогаш Кристијано Роналдо сјајно реагираше во казнениот простор на противниците.
Центаршутот од левата страна го дочека свртен со грбот кон голот на Валенсија, но не се двоумеше – ја крена зад себе својата нога и со петицата ја удри топката, која успешно влезе во противничката мрежа, за успешни 2:2 и продолжение на сонот за освојување на тронот.
Многу навивачи на Реал се помирија со судбината и поразот им се чинел како неизбежен, но тогаш Кристијано Роналдо сјајно реагираше во казнениот про

Пронајдете не на следниве мрежи: