Видео: Мајсторот си остана мајстор, ТРЕЗЕГЕ ГО „СТРЕСЕ“ МОНУМЕНТАЛ!!!

Мајсторот си остана мајстор, 35 годишниот французин, Давид Трезеге, на спектакуларен начин „стрелаше“ против тимот на Естудијантес, полу-волеј што ја крена на нозе илјадната публика на „Монументал“.
Натпреварот Ривер Плејт – Естудијантес заврши со победа на домаќините со минимален резултат од 1-0, Трезеге голот го постигна во 32-рата минута од мечот.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Мајсторот си остана мајстор, 35 годишниот французин, Давид Трезеге, на спектакуларен начин „стрелаше“ прот

Пронајдете не на следниве мрежи: