Видео: Манџукиќ го бива и за голман

Хрватскиот интернационалец од редовите на Баерн Минхен, Марио Манџукиќ се чини дека има талент и за на голманската позиција, па така тој ги покажа своите голмански вештини на еден од тренинзите на Баерн во Италија.
Ќе признаете, Марио го бива и за голман…Хрватскиот интернационалец од редовите на Баерн Минхен, Марио Манџукиќ се чини дека има талент и за на голманската поз

Пронајдете не на следниве мрежи: