Видео: Марио Гомез се посрамоти…

Новајлијата во дресот на Фиорентина промаши зицер на мечот со Катанија.Фиорентина славеше на дуелот од италијанскиот фудбалски шампионат против тимот на Катанија на домашен терен со 2-1, но се чини дека натпреварот го одбележа токму новото засилување за Фиорентина, Марио Гомез, но во негативна мисла на зборот.
Марио Гомез го одигра целиот натпревар, притоа во 16-тата минута доби жолт картон.Фиорентина славеше на дуелот од италијанскиот фудбалски шампионат против тимот на Катанија на домашен терен со 2-1, но

Пронајдете не на следниве мрежи: