Видео: „MC donalds“ конечно откри што се крие во пилешките крокети!

Loading...

Мекдоналдс се најде на удар на јавноста во 2010-та година во синџирот за брза храна откако беше објавена фотографија на која се гледа чудна розова материја за која што се тврди дека главната состојка на популарните пилешки парчиња кои ги служат овие ресторани.Иако брендот се огради од фотографијата до ден денес многумина мислат дека фотографијата е вистинска.

Можеби токму затоа Мекдоналдс оваа недела реши да го уништи митот и да покаже како се приготвуваат пилешките парчиња. И погодете што? Во нив навистина има пилешко!

Видеото го покажува целиот процес на подготовка од чистењето на месото, мелењето, па се до добивањето на продуктот.
Материјалот е снимен во фабриката на Мекдоналдс во Канада каде една од вработените покажува како месната смеса видно се разликува од розовата материја за која што се претпоставуваше дека се наоѓа во пилешките парчиња.
Иако брендот се огради од фотографијата до ден денес многумина мислат дека фотографијата е вистинска.

loading...
Loading...